Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krutý boj s alergií: bitva už začala!

22. 4. 2007
Toto onemocnění se nevyhýbá nikomu – batolatům ani starším lidem, kteří můžou své první příznaky a potíže zpozorovat až v pozdějším věku. 35 % populace v České republice patří mezi jedince, u kterých se alergie ještě nijak neprojevila, přestože mají zvýšený počet protilátek způsobující alergické reakce. 25 % jsou pacienti trpícími některými z příznaků alergií.
 
Zrádná ochrana
Alergie vzniká tak, že se náš organismus snaží přehnaně chránit. Má schopnost (nazývá se atopií) se bránit před cizorodými látkami tvorbou protilátek, které se označují jako IgE. Ty se v našem organismu tvoří prakticky stále, protože nás chrání například i před parazity. Když ale na alergeny reagují přehnaně a vytváří nadbytek IgE, vznikají i životu nebezpečné alergické reakce.
 
Alergie je dědičná
Alergie je vrozená dispozice, která se může špatným životním stylem a nevhodným prostředím ještě prohloubit. Běžně se stává, že během života alergika jedna alergie zaniká a nahradí ji citlivost na jiné alergeny. Alergie je dědičné onemocnění, kdy nejpravděpodobnější onemocnění potomka je, když jsou alergiky oba rodiče a trpí stejným druhem alergie. Potom je pravděpodobnost výskytu alergie u dítěte o něco více jak 60 %.
 
Alergie se těžko zbavíte
Alergie se ani v dnešní době nedá stoprocentně vyléčit, i když pod vlivem stálé léčby se může stát, že časem alergie plně vymizí a budete zcela bez příznaků. Přesto jsou dispozice k alergiím brány jako něco na celý život. Příznaky se můžou zmírňovat medikamentózně, kdy kapky, vakcíny či inhalátory pomáhají udržovat plnohodnotný kvalitní život nemocných jedinců. Dále jsou na trhu vakcíny, kterými se do těla dostává postupně stoupající dávka alergenu, na který si tělo postupně zvyká. Jsou k dostání v kapkách, které se kapou pod jazyk, či vakcíně určené k vpichu pod kůži. Děti se dají za pomoci vakcín léčit již od pátého roku života.

Dodatek
Ještě bych rád poznamenal, že se k léčbě alergií používá i homeopathie, jejíž jsem sám uživatelem. Léčba trvá zhruba 3-5 let a výsledky se samozřejmě neprojevují u sta procent pacientů, ale za sebe můžu říct, že po asi třech letech léčbi jsem v tomto roce zatím neměl žádné obtíže spojené s pylovou alergií.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář