Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je nejčastější obětí celulitidy a proč?

13. 5. 2007
Muži versus ženy
Na začátek bychom mohly zopakovat tu známou historku, že celulitida nebyla až do poloviny 20. století považována za nemoc či vadu na kráse. V roce 1968 se však v americkém časopise Vogue objevil článek o šílené nemoci zvané celulitida a kosmetický průmysl začal vydělávat. Podle průzkumů jí trpí mezi 85 až 98 % dospělých žen a jen malé množství mužů. Rozdílem je totiž to, že tukové buňky u mužů leží mnohem hlouběji a tudíž nemají sklon se »vyboubelatit«. Naše tukové buňky však leží skoro na povrchu, takže při sebemenší nerovnováze vylezou a způsobí nám pomerančovou kůži. Důvody jsou následující.
 
Dědičnost a návyky
Stejně tak jako dědičnost má na svědomí vaše jemné vlasy nebo lámavé nehty, může i za to, že má vaše postava větší sklon k celulitidě. Odvolávat se na stehna své maminky a babičky by však nebylo fér, celulitidu má totiž na svědomí spousta dalších faktorů. Jedním z nich je třeba nedostatečný přísun vody, která pomáhá vyplavovat toxiny z vašeho těla.
 
Také nezdravé stravování může být příčinou, a to především nadměrná konzumace alkoholu kofeinu a pálivých jídel. Toxiny v nich obsažené se totiž zadržují v tukových buňkách a způsobují efekt pomerančové kůže. Pokud si ale myslíte, že hladovění vaši dietu vyzmizíkuje, tak jste na omylu! Tělo si totiž začne tuky ukládat, takže váš zadeček bude ještě »pomerančovější«. Zapomenout byste také měla na kouření, které nejenom ničí vaše plíce, ale také oslabuje pokožku, která pak snáze podlehne celulitidě.
 
Stres a léky
Jestli jste neustále ve stresu, tak se i vaše svalstvo pěkně stresuje a kroutí a celulitida v něm i lépe vzniká. Zkuste proto relaxovat a vyrazte si občas i do tělocvičny! Cvičení totiž vytvaruje vaše svaly, zlepší krevní oběh i celkový tělesný pocit. Jakékoli léky také nejsou to pravé ořechové pro boj s celulitidou. Především vám škodí hormonální antikoncepce, prášky na spaní a pilulky na shození váhy. Při dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce vaše tělo získává větší množství estrogenu, který způsobuje, že se tukové buňky zvětší, zadržují více vody a způsobují pomerančový efekt.
ce vaše tělo získává větší množství estrogenu, který způsobuje, že se tukové buňky zvětší, zadržují více vody a způsobují pomerančový efekt.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář