Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jste často nemocní? Máte oslabenou imunitu?

22. 4. 2007
Koho ohrožuje oslabený imunitní systém především?
Jde hlavně o osoby vyčerpané nepřiměřenou fyzickou  i duševní námahou a dlouhodobým stresem a také o chronicky nemocné pacienty s chorobami srdce, plic a ledvin. Mezi více ohrožené patří i senioři a malé děti, zejména ve velkých městech s horším ovzduším. Znečištěný vzduch  narušuje sliznice, které se snáze stávají vstupní branou infekce. Citliví jedinci mohou i po odeznění akutní  nemoci dlouhé týdny trpět slabostí, únavou, kašlem a dalšími potížemi. Často se jim vracejí záněty nosních dutin, průdušek nebo dokonce zvláště nebezpečné zápaly plic, které mohou přejít do chronického stavu.
 
Jste manažer nebo podnikatel?
Neustálý stres, shon a špatný životní styl, který jste nuceni vést, oslabuje Váš organizmus. Ten je proto zvlášť náchylný k tomu, aby ho "skolila" kdejaká nemoc. A přitom si stěží můžete dovolit onemocnět a v klidu se řadu dní nebo dokonce týdnů pořádně vyležet.
 
Máte vlastní zaměstnance?
Nemůžete si dovolit, aby co chvíli kvůli nemoci chyběli v práci, i oni přicházejí o nemalou část svého výdělku. Je tedy ve Vašem, ale i jejich nejvlastnějším zájmu, aby byli pokud možno zdraví a mohli dlouhodobě podávat maximální pracovní výkon.
 
Víte, jak snížit riziko častých nachlazení, chřipek a zánětů?
Při zvládání zánětů mají v lidském organizmu zvláštní význam takzvané proteolytické enzymy, které štěpí bílkoviny. Jestliže je však imunita oslabená, nedokáže sama silný zánět zvládnout a potřebuje pomoc enzymů zvenčí. Nejznámějším z enzymových léků je Wobenzym, který si lidé kupují a pomáhá jim už přes čtyřicet let. Působí proti zánětům a podporuje oslabenou imunitu. Jeho výhodou je, že enzymy, které obsahuje, posilují přirozený způsob obrany organizmu místo toho, aby jen řešily důsledky oslabené imunity.
 
Příklad z praxe – opakované záněty dýchacích cest u dětí
Zejména u menších dětí jsou problémem časté záněty dýchacích cest - angíny, záněty hrtanu a nosohltanu, průdušek, vedlejších nosních dutin či středního ucha. Na 14 pracovištích v České republice bylo provedeno vyhodnocení podpůrné léčby Wobenzymem u 346 dětí s opakovanými záněty dýchacích cest. Kolikrát dítě stonalo a kolikrát muselo užívat antibiotika v průběhu 12 měsíců po zahájení léčby Wobenzymem bylo srovnáváno s počtem onemocnění a četností nasazení antibiotik v období 12 měsíců před zahájením této léčby. Průměrná doba podávání Wobenzymu byla 13 týdnů.
 
           Průměrný počet onemocnění na 1 dítě          Četnost nasazení antibiotik
 
V roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem poklesl ve srovnání s předcházejícím rokem průměrný počet onemocnění na jedno dítě z 5,3 na 2,2 (o 58%) a četnost nasazení antibiotik z 2,7 na 0,8 (o 68%). Léčba byla účinná v 95% případů. Podobně dobré výsledky s tímto lékem má z vlastní zkušenosti i řada dospělých, kteří trpěli opakovanými záněty dýchacích cest.
 
U bakteriálních zánětů Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, vhodně ji však doplňuje a zlepšuje její účinnost. Wobenzym je vhodný i při virových onemocněních, kde léčba antibiotiky nemá své opodstatnění.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář