Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co dělat, když vás v noci přepadne hlad?

2. 5. 2007

V případě, že nás přepadne chuť na nějakou zakázanou dobrou, ať už na ulici nebo v kanceláři, máme po ruce například sušené ovoce nebo müsli tyčinku. Při spoustě práce, která se na vás přes den navalí, nemáte ani čas myslet na to, že máte na něco chuť. Ale co dělat, když večer přijdete po náročném dni domů z práce, dáte si nohy na stůl, začnete relaxovat a přepadne vás nepřekonatelná chuť na něco dobrého?

Vyluxujete ledničku, pak vás přepadnou výčitky, protože celý den jste úspěšně odolávala všem kalorickým nástrahám a takhle to na konci dne pokazíte.

Vysvětlení je jednoduché:
Když tělo nedostane přes den to, co si žádá, bude to vyžadovat v noci!

Rada:
Proto dodávajte tělu výživu, která je pro něho nutná. Ráno posnídejte klidně sýr a máslo, protože tělo potřebuje tuky, na oběd si dopřejte kuřecí maso nebo rybu, protože je třeba dostat do těla dávku bílkovin, odpoledne si klidně dopřejte malou svačinku, například kousek čokolády.

Co děláme špatně?
Mnoho žen přiznává, že jí, nebo má chutě na něco sladkého, když  jsou ve stresu. A víte z čeho ten stres pramení? Z toho, že se stále kontrolujeme, co jíme. Hlídáme se, neuvolníme se a nedopřejeme si to, na co máme chuť.
Tak to nedramatizujte a dopřejte si klidně kousek čokolády, nic se nestane!

Ráno moudřejší večera
V noci vás přepadne hlad a nemůžete se ovládnout. Sníte vše a ráno se cítíte provinile. Proč nemůžete nočnímu vyjídání lednice zabránit? Jedná se o následky impulsivního chování, které nejsme v noci schopni vyhodnotit. Naše schopnost racionálně myslet se totiž snížila v důsledku oslabení biorytmu a tvorby  hormonů.

Užitečné rady proti noční mlsání:
1. Přes den jezte pravidelně, minimálně 5x za den menší porce
2. V noci mějte u postele sklenici vody, přinejhorším ošiďte hlad teplým, nízkotučným mlékem
3. Nekupujte si domů do zásoby potraviny, které vás budou lákat k nočnímu mlsání, např. chipsy, sušenky
4. Mějte doma jen taková jídla, která vyžadují čas na přípravu. A ten v noci většinou nemáme.
5. Zbavte se stresu a přestaňte se hlídat
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář