Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čeští muži jsou druzí nejobéznější v Evropě

18. 5. 2007
Němci jsou nejtlustší Evropané, ale Češi skončili hned za nimi. Uvádí to zpráva Mezinárodní asociace pro studium obezity (IASO), která bude zveřejněna v neděli. V Německu trpí mají nadváhou nebo obezitou více než tři čtvrtiny tamních mužů (75,4 procenta), v Česku jsou to téměř tři čtvrtiny (73,2 procenta).

"Obezita se stala světovou epidemií a dosáhla kritického bodu," řekl listu Süddeutsche Zeitung ředitel pražského Endokrinologického ústavu Vojtěch Hainer, předseda IASO. Podle Francesca Brancy, experta na stravování u Světové zdravotní organizace, jsou příčiny jasné: tři pětiny Němců mají nedostatek pohybu, svou energetickou spotřebu kryjí z více než třetiny tuky a pijí příliš mnoho piva. Totéž zřejmě bude platit i pro Česko.

Pokud jde o české ženy, nadváhou a obezitou trpí "jen" tři pětiny z nich (57,6 procenta).


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Januvia

(Klára, 15. 10. 2008 11:48)

Dobrý den. S manželským soužitím vám asi nepomůžu, jenom bych ráda informovala, že je ještě možnost než se nasadí inzulín vyzkoušet nový lék Januvia. Ten pracuje na zcela novém principu, má méně vedlejších účinků, než ostatní léky pro diabetiky a jeho smyslem je, že dokáže významně oddálit dobu, kdy je nutno inzulín začít užívat. Paní Miriam to již sice nepomůže, ale třeba jsou tady další ženy v podobné situaci.

podobná zkušenost :((

(Miriam, 14. 10. 2008 9:03)

Já má podobnou zkušenost. Manžel je tlustý, kouří, v hospodě sice není pravidelně, ale to pivečko u televize si dá. My se inzulínu nevyhnuli. I když mne lékař ujistil, že s pery to skutečně není bolestivé, on vždy strašlivě vyvádí, na inzulín "zapomíná", já ho musím přesvědčovat, slibovat, přemlouvat. Už mne to nebaví. S načím tříletým vnukem je vše jednodušší.

Jak to zvládáte?

(Helena Borůvková, 12. 10. 2008 14:23)

Můj manžel byl ve sdvaceti štíhlounký sportovec. V 50 má 20 kilo nadváhu, ujití deseti metrů u auta považuje za nepřiměřenou námahu, doma neudělá ani ťuk, teď má cukrovku, tak si bude muset píchat inzulín. Jemu je to asi jedno, já z toho mám hrůzu. Četla jsem všechno o těch možných komplikacích.....jak vy zvládáte tloušťku svých mužů? Myslíte, že jsem za tento stav zodpovědná? Já sama jsem štíhlá, chodím cvičit jógu, plavu a občas vyrazím s turistickým klubem na výšlat. Manžel mi to vyčítá, že se flákám a pořád někde courám....