Jdi na obsah Jdi na menu
 


Botox: Mizí vrásky i pocení!

19. 4. 2007
Pár slov o botoxu
V medicíně se jeho účinky využívají už déle než dvacet let při léčbě různých neurologických a očních vad, které pacienty trápí – například tiky, šilhavost apod. V dnešní době si ale název botox spojujeme spíše s plastickou chirurgií a jeho »omlazujícími« účinky. Poprvé byl na vyhlazení vrásek použit v roce 1992, ale běžně se v plastické chirurgii používá až od roku 2000.
 
Jak botox funguje?
Botox potlačuje podněty, které vycházejí z nervových zakončení spojených se svalovinou obličeje a znemožňují tak svalům se smršťovat. Proto nedochází ke kontrakci a kůže nad svalem zůstává vyrovnaná.
 
Jak vám může pomoct?
Například omezuje pocení v podpaží, na rukách i chodidlech v případě, že pocení nelze u pacienta dostat pod kontrolu jiným způsobem. Pomůže vám při poklesu obočí chemickou cestou, ale neupravuje stavy poklesu obočí. Koriguje oční vrásky, vrásky na čele i mezi obočím způsobené tahem. Popere se i s vráskami na krku, které vznikají při kontrakci povrchových svalů.
 
Zároveň ale neupravuje statické vrásky způsobené povolením pokožky. Američanky, které se neobejdou bez vysokých podpatků, si nemohou botox vynachválit jako pomocníka, který jim pomáhá, když odstraňuje klouzavý pohyb paty způsobený pocením. Účinky botoxu jsou dokonce dokázány i při léčbě bolesti hlavy způsobené svalovým napětím. Léčbu bolesti hlavy botoxem ale nejdříve musejí předcházet důsledná lékařská vyšetření, která vyloučí jiné příčiny.
 
Chválí jej i Češky
Botoxové zkrášlování se stává rychle populární i u českých slečen a dam. Jednotlivé dávky toxinu se do těla dodávají tenkými jehličkami. Účinek po aplikaci nastává 2-3 den po aplikaci a plného účinku nabude po sedmi dnech. První aplikace botoxu vydrží 3-6 měsíců. Jestliže se rozhodnete, že vám tato metoda vyhovuje, zákroky se opakují. S každým dalším opakovaným zákrokem se doba působení botoxu prodlužuje.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář