Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší muž - žiju s ním a milujeme se!

18. 4. 2007

Jsou pozorní a zkušenější…
„S mým partnerem jsme se potkali v zaměstnání. Byl velice příjemný a šarmantní. Když jsme se začali scházet i po práci, zjistila jsem, že je nejen velmi schopný v práci, ale že je také hrozně pozorný a umí mi naslouchat. To jsou podle mě jeho největší přednosti a ty jsem u stejně starých mužů, jako jsem já, nikdy nepoznala,“ říká Jana, která žije s mužem o devatenáct let starším než ona. Jana je typický příklad ženy, kterou zaujal starší muž. Starší muži jsou všeobecně považováni za pozornější a hlavně ve vztazích zkušenější.
 
Vypočítavost nebo jen starost o rodinu?
Často je takový pár poznamenán ještě jednou věcí. Starší muž, který žije s mladší ženou, bývá dobře finančně zajištěn. Někteří nazývají tyto ženy »zlatokopky«. Častá odpověď na toto nařčení je, že když muž hodně vydělává, není to jen o penězích, ale hlavně o jeho schopnostech. Takový partner představuje pro ženu jistotu, že se dokáže postarat o rodinu. A pokud nebude partnerka trpět tím, že nevydělává ani z poloviny tolik, kolik její partner, není co řešit.
 
Mladé »zlodějky«
Horší je, když mladší žena »ukradne« manžela a otce třeba po dvacetiletém manželství. Takový zachovalý pětačtyřicátník dostává druhou mízu a pětadvacetileté kočičky mu dávají pořádně zabrat. Dívka je mladá a tvárná, muž působí dospěle a schopně. Manželku, kterou má doma, už zná a jako v každém vztahu, tak i zde, je mnoho problémů a kompromisů. Není nic jednoduššího, než se zakoukat do mladé slečny a nechat ji, aby se s láskou a obdivem starala.
 
„Vím, že můj muž je o dost starší než já a že tu zřejmě nebude tak dlouho. Možná ani nepozná svá vnoučata. O všem jsme před svatbou a narozením našeho syna mluvili a zkoušíme se s tím smířit. Jde to dost těžko a možná je to i nemožné, ale přece si nebudu odříkat lásku jen proto, že můj partner možná umře dřív než já!“ vysvětluje Petra a odhaluje tak jednu z nevýhod vztahu s o dost starším mužem. Je mnoho případů, kdy se mladší žena stane na konci manželova života ne jen partnerkou, ale také zdravotní sestrou. Asi až v tuhle chvíli je možné zjistit, jestli to byla opravdu láska, která ženu k muži poutala.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

reakce

(Kačenka, 14. 2. 2010 13:14)

Dobrý Den,6iju s mužem který je starší ode mne o 27 let,finance vtom nehrají roli,i když přitel ma dobře placenou práci.Jsme spolu už 7let,narodila se nám krasný chlapeček a jsme spolu štatsní.

Pardon

(Pavel, 1. 7. 2008 19:00)

Omlouvám se, vložil jsem text pod špatný článek. I když tenhle ntaky není špatný :-)

Ano

(Pavel, 1. 7. 2008 18:59)

Mohu potvrdit. Akorát k tomu vedla cesta přes lékaře. Nebylo to zase tak složité, prostě jsem si našel na stránce www.zivot-jako-predtim.cz svého lékaře a takovýhle článků teď mohu napsat tisíce.

Reakce

(karolina, 5. 6. 2008 22:00)

Souhlasim s Janou, jen obcas starsi muž nechce pristoupit na to a by byli spolu prý kvuli veku že je to dost ale kdyby mi bylo pry 30 let tak neni co resit.

Reakce

(Hana S., 28. 3. 2008 13:02)

Dobrý den, jen chci reagovat na tento článek. Žiji s o 19 let starším mužem a můžu říci, že to nejsou finance, co nás drží pohromadě. Není to žádný milionář a přez to se milujeme. No, i když je náladový a má své mouchy, ale s tím se musím smířit. ,,Starého psa novým kouskům nenaučíš" a je to pravda. Držím všem ženám v takovémto vztahu palečky a přeji mnoho štěstí a hlavně trpělivosti.