Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sexem ke zdraví!

21. 5. 2007

Zruší bolesti hlavy
Fráze »Dnes ne, zlato, bolí mě hlava...« je úplně mimo mísu. Sex totiž prokazatelně příznaky migrény a vůbec jakékoli bolesti utlumuje. Kdykoli jste vzrušená, do těla se vám rozlije hormon oxytocin a spolu s ním takzvané chemikálie radosti – endorfiny. Zvýšení hladiny oxytociny pak spolehlivě likviduje každou bolest, která vás může momentálně trápit (samozřejmě pokud vám ji nepřivodila sama vášnivá noc).
 
Zajistí sladké spaní
Studie prokázaly, že lidé, kteří si dopřávají hodně sexu, jsou uvolněnější, veselejší a mnohem méně stresovaní. Po orgasmu tělem projede příjemná vlna zklidnění a relaxace, která vás srovná, ačkoli toho zrovna máte v práci nad hlavu a do toho vám pětkrát denně volá uvzlykaná kamarádka. Po sexu se vám také bude daleko lépe usínat, než když budete hodiny vejrat na televizi nebo monitor počítače – už jen proto, že si vyčistíte hlavu a odplavíte starosti. Každodenním problémům se přece daleko lépe čelí po vydatném spánku.
 
Zvyšuje průtok krve
Není třeba příliš vysvětlovat, že při sexuálním vzrušení tělesné prokrvení kulminuje. Zvýšený tep a větší množství krve proudící mozkem pak posiluje vaší výkonnost, ale i »samočistící« procedury v těle.
 
Nahradí posilovnu
Sex je úžasná alternativa k ostatním pohybovým aktivitám, kterými se udržujete ve formě. Nemusíte být zrovna posteloví akrobati, abyste si při něm perfektně posílila tělo (většinou si vůbec neuvědomíte, že vás třeba jen přizvedávání zadečku stojí nějakou námahu). Při jednom půlhodinovém, nijak zvlášť divokém čísle běžně spálíte kolem 150 kalorií. Takže kašlete na diety a promilujte se ke skvělé linii.
 
Prodlouží vám život
Vědci zjistili, že když si dopřejete aspoň dva orgasmy týdně, dožijete se vyššího věku. Při každém vyvrcholení se zvýší hladina hormonu DHEA, který podporuje imunitní systém, piluje poznávací schopnosti, udržuje svěží pleť a funguje tak trochu jako antidepresivum. Zkrátka pomáhá vymítit snad všechny neduhy stáří.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář