Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sex na pracovišti

4. 5. 2007

Milostné vztahy na pracovišti existují a bude jich čím dál víc. Není na tom nic divného. Do firmy se hlásí lidé podobného smýšlení, kteří by se jinde nepotkali. Firmy samotné vyhledávají lidi s podobnými charaktery a zájmy. To proto, že takoví lidé tvoří fungující tým. Mezi lidmi podobné povahy, zájmů i myšlení vznikají blízká přátelství, láska i sex.

Sex a láska na pracovištích budou přibývat ještě z jiného důvodu časového. Lidé tráví v zaměstnání více času než doma, a také více času než naši otcové a matky. Britští vědci tvrdí, že tady existuje přímá úměrnost. Čím více hodin tráví lidé ve firmě, tím více milostných vztahů přibývá na pracovištích. Podle výzkumů z loňského roku zažilo 60% lidí románek v práci, 28% lidí zažilo na pracovišti sex, každá pátá láska začala v kanceláři a každé třetí manželství začalo na pracovišti.

Sexuolog Radim Uzel podotýká, že láska či sex na pracovišti neznamená úpadek morálky a rozvine-li se mezi spolupracovníky soukromý vztah, na jejich profesní život to má pozitivní vliv. Ovzduší se proteplí náklonností, ohleduplností a zdravou soutěživostí. Znakem přínosného sexu na pracovišti je oboustranná dobrovolnost bez vedlejších prospěchářských cílů. Týká se to pouze dvojic, které nejsou v pracovním poměru nadřízenosti a podřízenosti.

Láska mezi kolegy by neměla obtěžovat své okolí, a proto je dobré nechat si důvěrné intimnosti mimo firmu. Obecně platí, že pokud zamilovaný pár pracuje spolu, efektivita práce stoupá. Pokud se dvojice rozejde a pracují spolu dál, efektivita jejich práce poklesne.

Rozpad vztahu mezi kolegy se může stát problémem. Kolektiv se obvykle rozdělí na dvě poloviny podle toho, kterému jedinci z páru fandí. Nejčastějším řešením je odchod jednoho z partnerů ze zaměstnání. Ovšem i toto řešení má svá úskalí. Existuje riziko, že v jiné firmě nezíská stejně dobré místo nebo nemusí novou práci získat vůbec.

Kamarádské povídání s kolegy či kolegyněmi vám zcela vystačí, nechcete-li navazovat na pracovišti bližší kontakt. Naopak, je-li vám někdo z kolegů hodně sympatický a jsou-li
sympatie vzájemné, nechte se dobývat, nejlépe však po pracovní době.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář