Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žena za volantem

16. 5. 2007
Ženy se nenechají vytočit
Mají narážky typu »ženská za volantem, auto bez řidiče« opodstatnění, nebo jsou někteří chlapi zkrátka jen šovinisti? Přiznejme si to na rovinu, ženy uvažují přece jen jinak. Většinou je jim naprosto lhostejné, že je někdo předjel, nepovažují dotyčného za provokatéra ani nemají potřebu se s ním vypořádat a natřít mu to na plné čáře. Tedy, ne že by nebyly soutěživé, ale silniční honičky zkrátka nebývají jejich největším koníčkem. Zpravidla jim chybí také potřeba rychlé jízdy – tu považují spíše než za báječný adrenalinový zážitek za zbytečné hazardování.
 
Muži bývají obratnější řidiči, ale více riskují
Z toho vyplývá, v čem mají řidičky navrch před řidiči. Pokud chcete dojet bezpečně a bez těžkého nebo smrtelného zranění, můžete ženám obecně vzato věřit. Zatímco muži jsou častěji viníky vážných dopravních nehod (i když to je do jisté míry způsobeno také tím, že je jich na silnicích zkrátka více), jejich drahé polovičky vedou v drobných nehodách, při nichž se mačkají plechy a dochází k lehčím zraněním, v jízdě v protisměru mají dokonce znatelnou statistickou převahu. Nejčastější příčinou kolizí, způsobených něžným pohlavím, je nesprávné otáčení a couvání, nedodržení bezpečné vzdálenosti, roztržitost a přehlédnutí značky »Dej přednost v jízdě!«
 
Kdo se bojí alkoholu?
Zajímavý je také rozdíl v chování za volantem po požití alkoholu. Zatímco muži jezdí podle statistik v opilosti stejně rychle nebo rychleji než za střízliva, ženy si jsou většinou vědomy toho, že jejich reakce nejsou pohotové a zpomalují. Méně často také sedají v takovém stavu za volant.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář