Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motorola KRZR K1

18. 4. 2007
K1

Celým jménem Motorola Krzr K1. České zastoupení značky používá výraz MOTOKRZR a úplně nejraději by bylo, kdyby všichni četli název jejich dítka „krejzr“. Když povíte „krejzy rejzr“, budete pro ně ten či ta nejuvědomělejší.

Protože si mnoho uživatelů původního Razru stěžovalo na jeho přílišnou šířku, zúžila Motorola novou vlajkovou loď o více než centimetr. Véčko se teď v ruce drží skutečně pohodlněji. Do výšky vyrostl Krzr o pět milimetrů a bohužel se nepodařilo zachovat dřívější štíhlost, ta se zvýšila o dva milimetry na celkových šestnáct. Když ale nemáte novinku i předchůdce k dispozici vedle sebe, změna výšky ani tloušťky vám vůbec nepřijde na mysl. Přesné rozměry Motoroly Krzr jsou tedy 103 × 42 × 16 milimetrů při hmotnosti 102 gramů.

Displej je široký 19 a vysoký 16 milimetrů, zvládne 65 tisíc odstínů barvy. Na slunci se připravte na naprostou neinformovanost o stavu telefonu. Ve tmě se zdá být všechno v pořádku, jenže podání obrazu je podivné – bílá je šedá a nasycení barvou mizerné.

K1

Další prvek si nový Krzr ponechal od svých předchůdců – výraznou „bradu“, do které horní část véčka při zavření zapadá. Tou se dosáhne výrazně větší délky telefonu, než jakou by měl při pouhém překrytí prostoru klávesnice a displeje. Kromě toho máte před ústy při hovoru větší masu materiálu, což působí přirozeněji. Doplňkem vytříbeného designového celku jsou ozdobná zakončení pantů kloubu po stranách. Jsou to stříbrné kroužky s modrými pecičkami. Dalším zajímavým detailem je tečkování obruby zmiňované brady. Vrypy širokého stříbrného pásu navozují dojem pilníku. Po konstrukční stránce, s ohledem na pevnost a pohodlí při otevírání, patří Motorola Krzr k naprosté špičce nejen mezi véčkovými mobily.

Zvukové projevy Motoroly Krzr se linou ze zad telefonu. Je tam reproduktor s průměrnou hlasitostí, rozhodně známe větší řvouny. Motorola Krzr mezi ně nepatří, na druhou stranu její zvuk není ani při nejvyšší úrovni hlasitosti zkreslený. Klasicky postrádá basovou složku, výšky ale nevystřelují.

Ve výbavě telefonu nalezneme 2Mpx fotoaparát, MP3 přehrávač, slot pro MicroSD karty, Bluetooth (s podporou stereo profilu) a například EDGE třídy 12.

Motorola vyrobila kvalitně zpracovaný telefon originálního designu s kvalitním adresářem a dobrou organizací času, s podporou Mass Storage a pohodlnou klávesnicí.

Technické parametry
  • Rozměry 103 x 42 x 16 mm
  • Hmotnost 102 gramů
  • Sítě GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
  • Displej 176 x 220 pixelů, TFT, 262 tisíc barev
  • Paměť 21MB + micro-SD karty
  • Organizační funkce Organizér, úkoly, poznámky, kalkulačka, převodník jednotek, světový čas
  • Multimédia 64-hlasá polyfonie, MP3 přehrávač, JAVA 2.0, video přehrávač
  • Fotoaparát 2 Mpx (1600× 1200), video 352 x 288 px
  • Připojení USB 2.0 (Mass Storage), Bluetooth 2.0 (podpora stereo zvuku), GPRS (třídy 12), EDGE (třídy 12)
  • Udávaná výdrž 300 hodin v pohotovosti; 360 minut hovoru
K1

CENA: 7000-8000 Kč
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

KRZR K1

(Mat, 13. 2. 2008 14:20)

Pokud Vám jde o design, ano. Je to pěkný telefon. A pokud jen voláte, pak Vám vystačí také. Ale jako "slušný" telefon rozhodně neobstojí. Zvlášť pokud jste byli zvyklí na "kvalitnější" telefony. Já této koupě nesmírně lituji.