Jdi na obsah Jdi na menu
 


LG KE970 Shine

18. 4. 2007

Obrazek

LG Chocolate byl úspěch, proč ho tedy nezopakovat? Zachováme vysouvací konstrukci, přidáme exkluzivnější materiál a pár dalších specialitek a zájem je zajištěn. Tahle nějak asi uvažoval výrobce, když přemýšlel o nástupci pro stylový LG Chocolate. A vytvořil LG Shine – mobil, který sice nemá tu nejlepší možnou funkční výbavu, ale LG do něj rozhodně vkládá největší šance na úspěch.

LG Shine vypadá podstatně honosněji než jeho předchůdce Chocolate. Kovová konstrukce prostě dělá své, pouze spodní plastová část telefonu zrovna nepřidává na atraktivitě. Shine současně zapracovalo na věci, která se nám u Chocolate příliš nelíbila. Stačilo mobil chytnout do ruky a luxusní telefon působil nestylově upatlaným dojmem. Povrch Shine je matný a tak problémy s otisky prstů nebudete muset řešit až tak často. Doporučuji ale nedotýkat se displeje, ten vůči vašim prstům imunní není. Odměnou za snahu ale bude krásný telefon, jehož větší část přední strany můžete klidně používat místo zrcátka. Zhasnutý displej odráží své okolí naprosto zřetelně.

Příchozí hovor na LG přijmete vysunutím telefonu, pokud zrovna nemůžete mluvit a zvonění vás obtěžuje, můžete jej ztišit pravou kontextovou klávesou. Při hovoru jde zapnout hlasité handsfree, dostat se do nabídky přístroje nebo si hovor nahrát. Po ukončení hovoru na displeji ještě několik vteřin bliká, jak dlouho probíhal. Stejnou informaci se ale dozvíte i z registru hovorů. Zde pochopitelně nechybí ani informace o všech přijatých, zmeškaných a uskutečněných voláních. V této nabídce LG informuje i objemu přenesených dat.

Při psaní SMS vidíte na displeji osm řádků textu, písmo se mi žádným způsobem nepodařilo zvětšit. V horním pravém rohu telefon informuje o počtu napsaných znaků, nechybí ani přehled o tom kolikátou SMS aktuálně píšete. O slovník T9 nemusíte mít strach, sice píše s diakritikou, ale před odesláním se jí zbaví. Také slovní zásoba není špatná, výborné je přepínání mezi nabízenými slovy pomocí válečku.

Rozlišení fotoaparátu je maximálně 1600 × 1200 bodů. To by spolu se slavným výrobcem Schneider – Kreuznach mělo bohatě stačit na pořízení dostatečně kvalitních snímků. Jak se to LG Shine povedlo nechám na vás, teď si ale řekneme něco o tom, jak se s tímto mobilem fotí.

Prostředí fotoaparátu je řešeno velmi podobně jako u Sony Ericssonů. Ve spodní části displeje je řádek s nabídkou, jakmile na některou z voleb najedete, otevře se směrem nahoru okno. A na výběr je toho tady více než dost.

LG Shine je telefonem, ke kterému sice můžete mít nějaké výhrady, většinu z nich ale telefon odbude svým vzhledem. Ten se totiž skutečně povedl a dělá z mobilu poměrně luxusní záležitost.

CENA: 9000-10000 Kč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář