Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořád se vzteká – je na zabití!

22. 4. 2007
Máte obavy, jestli vaše dítě není duševně nemocné, nebo dokonce aby se nezbláznilo? To vůbec mít nemusíte. Ve vaší ratolesti se prostě nahromadily emoce a musí ven. A kdo by to neznal – malé děti prostě chtějí všechno a chtějí to hned. Odpověď »teď ne« je vůbec nezajímá. Batolata nemají například ještě natolik rozvinutou slovní zásobu, aby si mohla říct, co chtějí. A tak  sebou třískají o zem a zběsile křičí.
 
Stres záchvaty prohlubuje
Záchvaty trpí ve velké míře děti, které jsou úzkostné, mají více temperamentu nebo jsou nemocné. Rovněž se vyskytují u dětí, které nemají dostatek odpočinku nebo žijí ve stresu – v rodině je dítě vystaveno nesouladu, křiku…
 
Držte pevnou ruku!
Tomu, aby si dítě vynucovalo pozornost, se dá předejít, musíte se mu věnovat, ale zase ne tolik, aby se na vás stalo závislé. Buďte velkým kamarádem, ale neslevujte ze svých požadavků. Děti velmi rády zneužívají toho, že ustupujete a pak si myslí, že stačí lehnout na zem a spustit teatrální výstup.
 
To chce klid…
Když už nastane situace, kdy váš nezbeda kope kolem sebe, zůstaňte v klidu (pravda, někdy je to asi hodně těžké). Ale jestli zareagujete extrémním křikem, nebo dokonce dítěti střihnete »jednu výchovnou«, bude to ještě horší a nezmůžete vůbec nic. Zkrátka dítě ignorujte! Chvíli se bude vztekat a pak si to rozmyslí. Vy se ho v klidu zeptejte, co ho tolik vytočilo. Je lepší si promluvit, než se neudržet, vlepit nějakou tu facku a pak ještě sobě vyčítat, co jste to vlastně udělali.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář